Aeroklub Jeleniogórski

Ogólnopolskie Jeleniogórskie Zawody Szybowcowe

Na Celność Lądowania O Puchar Prezydenta Jeleniej Góry

Ogólnopolskie Jeleniogórskie Zawody Szybowcowe Na Celność Lądowania O Puchar Prezydenta Jeleniej Góry rozgrywane zostaną w dniach 10-12 października 2014 roku.

W zawodach wezmą udział zarówno zawodnicy z Jeleniej Góry, jak również zaproszeni zawodnicy z Polski        i z zagranicy. Ideą tych zawodów jest to, że w tej konkurencji mogą ze sobą zmierzyć się bardzo doświadczeni piloci i ci, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Zawody rozgrywane są na szybowcach dwumiejscowych, każdy zawodnik startuje w towarzystwie instruktora-sędziego obserwującego poprawność wykonywania lotu. Loty mogą być wykonywane przy wykorzystaniu dowolnego rodzaju startu, czyli za wyciągarką, za samolotem lub grawitacyjnie. Elementem ocenianym jest precyzyjne lądowanie z zatrzymaniem się szybowca w określonym miejscu. Wygrywa zawodnik, który we wszystkich lotach zdobędzie sumarycznie najmniejszą liczbę punktów karnych, czyli jego szybowiec będzie zatrzymywał się najbliżej celu. Ilość kolejek zostanie ustalona bezpośrednio przed zawodami. Zawodnik, który osiągnie najlepszy wynik zdobywa Puchar Prezydenta Jeleniej Góry.

Piątek 10.10.2014 godzina 14:00       - trening

Sobota 11.10.2014 godzina 11:00      - zawody