Aeroklub Jeleniogórski

Szkolenie szybowcowe

1. Wymagania

Wiek i wykształcenie

Szkolenie szybowcowe można rozpocząć w wieku 15 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Kandydat przystępujący do szkolenia musi mieć wykształcenie co najmniej gimnazjalne (lub równorzędne) lub kontynuować naukę w szkole gwarantującej uzyskanie takiego wykształcenia.

Badania

Przed przystąpieniem do szkolenia praktycznego należy przejść z wynikiem pozytywnym badania lotniczo-lekarskie. Badania te przeprowadzają:

• Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich
    Wrocław ul. Sienkiewicza 108/110 tel. 0-71-3282892

• Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej
    Warszawa ul. Krasińskiego 54 tel. 0-22-6852833

• Przychodnia Specjalistyczna Polskich Linii Lotniczych
    Warszawa ul. 17 Stycznia 39 tel. 0-22-6067227

• Centrum Medyczne
    Warszawa ul. Al. Jerozolimskie 65/79 tel.0-22-4587000

2. Szkolenie teoretyczne

Szkolenie teoretyczne obejmuje 65 godzin zajęć i jest organizowane w okresie wiosennym. Trwa około dwóch miesięcy i kończy się egzaminami, których pozytywny wynik jest warunkiem przyjęcia na kurs praktyczny.

3. Szkolenie praktyczne

Szkolenie praktyczne można rozpocząć po przedłożeniu zaświadczenia o ukończeniu kursu teoretycznego z wynikiem pozytywnym oraz po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego. Szkolenie praktyczne do uzyskania III klasy wyszkolenia może być prowadzone za wyciągarką lub samolotem.

4. Cennik

Szkolenie szybowcowe teoretyczne

Szkolenie szybowcowe teoretyczne indywidualne

Szkolnie szybowcowe praktyczne podstawowe za wyciągarką