Fala karkonoska - Informacje

21 listopada 2015 roku o godzinie 10.00 na lotnisku w Jeleniej Górze odbędzie się teoretyczne szkolenie szybowcowe w lotach wysokościowych.

Serdecznie zapraszamy licenconowanych pilotów szybowcowych.

Konspekt falowy_2015  PDF

Zapraszamy do odwiedzenia Jeleniej Góry i skorzystania z uroków Fali Karkonoskiej- tutaj można latać bardzo wysoko i bardzo daleko.

Przez ponad 60 lat wykonując tysiące lotów falowych piloci zdobyli blisko 1000 diamentów za przewyższenie 5000m i wiele ponad 1000 przewyższeń 3000m do Złotej Odznaki Szybowcowej.

Posiadamy odpowiednią bazę lotniskową, sprzęt lotniczy z wyposażeniem do lotów wysokościowych i wysoko wykwalifikowany personel lotniczy, który jako jeden z nielicznych w Polsce posiada specjalistyczne uprawnienia i duże doświadczenie instruktorskie w szkoleniu i lotach w ekstremalnych warunkach.

Piloci, którzy chcą latać samodzielnie na fali karkonoskiej, muszą spełniać następujące minimalne warunki:

1. Nalot ogólny 150 godz. w tym min. 100 godz. samodzielnie i 20 w okresie 12 m-cy.

2. Ważną licencję oraz orzeczenie lotniczo-lekarskie wg klasy 2.

3. Skierowanie z Aeroklubu Regionalnego.

4. Ważne KWT i KTP zasadnicze.

5. Ważne KTP w lotach chmurowych przy pokryciu nieba powyżej 4/8

6. KTP chmurowe wykonujemy na miejscu.

7. Ważne uprawnienie do lotów w silnej turbulencji (wykonujemy na miejscu lub szkolimy).

8. Wpis w książce pilota szybowcowego dopuszczający do wykonywania lotów na fali w Jeleniej Górze (załatwiamy na miejscu).

9. Mapa rejonu lotów w skali 1:200 000 (załatwiamy na miejscu).

10. Uprawnienia do szybowcach Junior i Puchacz (wykonujemy na miejscu).

Loty falowe można wykonywać na własnym sprzęcie dopuszczonym do wykonywania lotów w silnej turbulencji i chmurach.

Piloci, którzy nie spełniają powyższych warunków a chcą latać na fali karkonoskiej, mogą wykonywać loty zapoznawcze i treningowe z instruktorem.

Ceny lotów:

Godzina lotu szybowca jednomiejscowego: 120 zł